Актуалният носител на Карлинг Къп Тотнъм успя да запише първи успех през новия сезон, след като победи с 2:1 Нюкасъл. Явно тоталната криза в състава на домакините оказва пагубно влияние върху футболистите и това даде предимство на "шпорите". През първата част двата итма не стигнаха до попадение. Влезлият през второто полувреме Дос Сантос съживи играта на гостите. Първо Шей Гивън с мъка отрази удар на Екото, а после Роман Павлюченко пропусна. Руският национал откри резултата в 62-ата минута, разписвайки се с удар с глава от около пет метра след прекрасно центиране на Арън Ленън. Само четири минути след него Джейми О'Хара направи резултата 2:0 с изстрел от около 20 метра. Противно на случващото се на терена, оставеният самотен в атаката на Нюкасъл Майкъл Оуен все пак успя да върне едно попадение в 90-ата минута, с хубав удар в горния ляв ъгъл на вратата. Вицешампионът от Челси разгроми с 4:0 като гост Портсмут. Още в самото начало Дрогба опита да открие резултата, но топката мина встрани от вратата. Малко след това вкаралият изравнителния гол в срещата за първенство срещу Манчестър Юнайтед Саломон Калу бе близо до попадението с удар от около 15 метра, но стреля в аут. В 35-ата минута се случи логичното. Михаел Балак бе фаулиран в наказателното поле от Дари Белхадж и съдията Стив Бенет отсъди дузпа в полза на Челси. Зад топката застана Франк Лампард и с хубав изстрел в горния ляв ъгъл откри резултата. Десет минути по-късно, точно преди края на първото полувреме, френският нападател Флоран Малуда се възползва от хубав пас на Саломон Калу и покачи на 2:0. Веднага след почивката Лампард се разписа за втори път, засичайки центриране на Калу.Именно авторът на асистенцията оформи крайното 4:0 след като получи хубав пас от Бранислав Иванович и от няколко метра направи 4:0. Едни от фаворитите в турнира елитни отбори на Астън Вила и Манчестър Сити отпаднаха отстранени съотбетно от Куинс Парк Рейнджърс и Брайтън. "Гражданите" отпаднаха, след като в редовното време двата тима завършиха наравно 2:2. При дузпите Брайтън бяха по-точни и продължиха напред. Със Стилиян Петров в състава си отборът на Астън Вила, който е противник на Литекс в турнира за купата на УЕФА отстъпи с 0:1 на Куинс Парк Рейнджърс. Голът за успеха на отбора играещ в Чемпиъншип вкара Стюарт в 58-ата минута на срещата. Напред продължават и съставите на Блекбърн и Уигън.