Седем медала спечелиха младите шуменски спортисти на завършилия в Албена традиционен фестивал „Олимпийски надежди“, който се провежда под егидата на Българския олимпийски комитет.

Това бе 17-то издание на надпреварата, а участниците се състезаваха в 10 вида спорт.

Шуменските представители на фестивала спечелиха медали от състезанията по лека атлетика и баскетбол 3х3, съобщиха от пресцентъра на община Шумен.

В атлетическия крос за момичета Христина Йовчева зае второ място, а при момчетата – втори и трети се наредиха Емил Георгиев и Борис Генчев. Първо място при девойките спечели Аделина Павлова, а на трето място се нареди Андрея Стоянова. Златното отличие за младежи е за Атила Расим.

В турнира по баскетбол 3х3 за юноши отборът на „Шумен“ зае трето място след тимовете на „Черно море Тича - 1“ и „Русе‘.

Тази година Олимпийския младежки фестивал събра в Албена повече от 400 бъдещи шампиони от цялата страна.