Дублиращият отбор на „Шумен“ спечели бронзовите медали в първенството на ББЛ А група – Изток за сезон 2023/2024. В спора за бронзовите медали „Шумен“ победи „Ънстопабъл“ Добрич със 100:68, съобщиха от клуба

Мачът срещу „Ънстопабъл“ започна изключително равностойно. При 13:13 в средата на първата част добричкият тим заигра по-добре. Дама бивши шуменски баскетболисти водеха нападението на „Ънстопабъл“ в тази четвърт – Кирил Кирилов и Пламен Русков. Разликата стигна 8 точки за добричкия тим, но в края на частта шуменци показаха характер и след кошове на Джанер Асенов и Баръш Мустафа успяха да се върнат на 3 точки от съперника – 24:27.

„Шумен“ пое инициативата във втората четвърт Баръш Мустафа вкара 5 поредни точки, последва тройка на Веселин Байчев и шуменци вече водеха с 5 точки. Баръш продължи да тормози защитата на добричкия отбор през цялата четвърт. „Ъснтопабъл“ така и не намери начин да отговори на агресивната шуменска защита и преди почивката „Шумен“ имаше комфортен аванс от 11 точки – 46:35.

Двуцифрената преднина сякаш даде допълнителна мотивация на „Шумен“ и през второто полувреме нашият тим играеше още по-добре нападение. На ниво бе и защитната игра на шуменци и третата четвърт бе спечелена от тях с 27:17.

В последната четвърт „Шумен“ продължи да вкарва лесни точки. Баръш Мустафа завърши срещата с впечатляващите 42 точки. Владислав Станев, Станислав Бънков и Веселин Байчев също се разиграха в последната част и в крайна сметка нашият тим затвори мача с разлика – 100:68.