За втора поредна година дванайсетокласниците от Шуменска област са с най-нисък среден резултат на матурата по Български език и литература /БЕЛ/. Класирането бе обявено на пресконференция днес в Министерството на образованието и науката.
Зрелостниците от Шуменско са получили средно 50,41 точки от 100 възможни. Миналата година средният резултат по БЕЛ в областта бе 42,61.
В дъното на таблицата, но преди Шумен, са областите Разград и Плевен, съответно с 51,32 и 51,72 точки.
Очаква се в следващите дни да бъде обявено класирането по училища.
Обявени бяха и резултатите от Националното външно оценяване след 4. клас. Шуменските ученици са на пето място отзад напред със среден резултат 65,08 точки. По математика четвъртокласниците ни имат 64,5 точки, като по-слабо са се представили само учениците от Видин и Сливен.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
ссега министъра на образованието нали е от Шумен, ще умре от срам
Анонимен
кой е виновен, че не знаят български и държавата не поставя ребро въпроса! или хо знаят или диплома йок!
Анонимен
Не ходят при когото трябва на уроци и резултата е налице. Учителите в училище нямат време да ги подготвят. А и между родителите отдавна се говори ,че трябва да се ходи на уроци ,за да се вземе матурата.А аз си мислех ,че матурите са върху учебния материал.
Глупости
200 лв. и си купуваш отговорите и всичко приключва. Никои нищо не знае, това е истината. Всички деца са неграмотни, но като ги питаш нещо, отговорът е "Аз това го знам". Те и учителите не знаят. Защо да са виновни родителите, когато си изпращат децата на училище, за да се учат? А там какво играят си на телефоните.
Анонимен
Както винаги са виновни учителите! А родителите като говорят на турски на децата, в час също си говорят на езика най- демонстративно!!!? Нямат никакво желание за учене, защото родителите вадят парите, плащат таксите и стават студенти. Учителите въпреки усилията и старанието не могат да им налеят в главите насила. Много неща трябва да се променят!!
Анонимен
25-годишният учител, завършил в ШУ, дали знае къде се пише запетая, пълен и кратък член, двойно н, коя година е напечатана първата българска книга и как се казва тя? Не, не знае, сигурен съм! Вината не е в родителите. Те може да не знаят, но изпращат децата си на училище, за да се научат. Истината боли!
Анонимен
По наше време беше забранено да се говори на турски в час. Така че при директора и да не се повтаря повече. Турски да си говоря в тях. Там може, но в българско училище, не може! Много ги отпуснахте тез КАЛАШНИЦИ!
Кючека
Само кючеци, скъпи коли и прости пачи с крокодилски нокти в тях. От тези ученици ли очаквате добри резултати? Няма как да стане. Стегнете ги малко - нямат страх от двойка, закъснение, контролно, от нищо. Всички пушат като дърти печки. Това е много модерно и забавно. Балончета-малончета и тем подобни навсякъде. После искате да учат. Отпуснахте ги, сега ще си сърбате по парата.
Анонимен
Не само отпуснати,ами и изтървани,сърдят се като нещо им кажеш, все правата си търсят и учителите нищо,защото така ги докараха,да нямат никакви права,превърнати в послушни пешки