В периода от 12 до 16 юни 2024 г. в гр. Тетевен се проведе XI-та Национална спартакиада на металоработниците, събирайки най-големите металургични предприятия в България. „АЛКОМЕТ“ АД се отличи, завоювайки общо 13 купи и с това постигна първо място в комплексното класиране със 143 точки. Второ място зае КЦМ- Пловдив а трето място остана за Стомана, Перник.

В различните дисциплини, състезателите на „АЛКОМЕТ“ АД постигнаха впечатляващи резултати, като спечелиха следните награди:

• Награда за феърплей: Реджаил Реджеб

След края на състезанията на специална церемония победителите бяха наградени с купи.

Спартакиадата има за цел да насърчава и популяризира спорта като културно движение, средство за възпитание, здраве и развлечение сред служителите в металургичния сектор. Тя също така играе роля в емоционалната мотивация и създаването на устойчиви навици за спортна активност.

Изказваме благодарност на целия екип на „Алкомет“ АД за блестящото представяне и желаем още много успехи както в професионалната дейност, така и в спортните начинания!