Испанският пилот Фернандо Алонсо спечели първия старт на първото нощно състезание на Формула 1 за Гран При на Сингапур, след като до момента не беше успявал да запише победа от завръщането си в отбора на Рено. Двукратният световен шампион преодоля 61 обиколки на 5.067 километровата писта в Сингапур с време от 1 час, 57 минути, 16.304 минути. Втори остана германецът Нико Розберг с БМВ-Заубер и 2.957 секунди изоставане, а на трето място се подреди британският пилот Люис Хамилтън с Макларън, който не атакува предните места, предвид сериозната грешка и задно класиране на основния конкурент за шампионската титла Фелипе Маса с Ферари. Хамилтън завърши с 5.917 секунди зад победителя Алонсо, но Фелипе Маса и целият екип на Ферари допуснаха сериозна грешка, която изпрати бразилеца последен. Докато беше в бокса за гориво, Маса получи сигнал за потегляне, но процесът по зареждане не беше свършил и маркучът все още беше съединен с болида. Маса потегли и спря, а при повторното си включване в състезанието се изпречи на Андреан Сутил, който малко по-късно се разби в стената. Това доведе до наказание за Маса и последно място преди довършването на състезанието. Така Маса зае крайното 13-то място и вече изостава на седем точки от Хамилтън в борбата за световната титла във Формула 1. Британският пилот може да мисли за крайната победа, след като другият му голям конкурент Кими Райконен кара разсеяно и разби цялото си предно окачване в десетия завой. Четвъртото място в крайното подреждане остана за германския пилот Тимо Глок с Тойота, който регистрира изоставане от 8.155 секунди. Две секунди зад него финишира и сънародникът му Себастиан Фетел с Торо Росо, който пък спечели последното състезание на италианската писта Монца. Шести завърши друг германец - Ник Хайдфелд с БМВ-Заубер и 11.101 секунди изоставане, а местата до края на разпределението на точки заеха британецът Дейвид Култард с Ред Бул и японецът Казуке Накаджима с Уилямс. Те записаха съответно 16.387 и 18.489 секунди изоставане. Нетинфо