Две втори и две трети места записаха рали шампионите на България шуменците Мартин Сурилов и Здравко Здравков в шампионата на асфалт на Румъния.

В четвъртия старт от надпреварата рали „Клуж“ Сурилов и Здравков от MS Rally Team със Ситроен С3 Rally2 завършиха втори след многократния шампион на Румъния Симоне Темпестини (Порше 997 GT). Трети е Андрей Гиртофан (Шкода Фабия R5).

Борбата за втора позиция между Сурилов и Гиртофан беше до последния етап, но Мартин Сурилов и Здравко Здравков, поддържаха преднина пред румънеца още след първия ден и я удържаха до края и финишираха на 3,8 пред румънския пилот.

42-ото издание на рали “Клуж” включваше 10 скоростни отсечки - 6 от тях се карат в събота като най-дългата - “Тарнита” (23,2 км) се кара три пъти, а последният етап за деня с дължина 9,47 км стартира в 21:33 часа местно време и се кара на фарове. Програмата за неделя включва само 4 отсечки, като два пъти се кара нощната отсечка плюс още един съботен етап и супер специален етап с дължина 3,42 км.

Преди рали „Клуж“ Мартин Сурилов и Здравко Здравков записаха още три подиума. Шуменският екипаж стана втори на рали „Арджеш“ и трети на рали „Харгита” и рали „Марамуреш”.

Шампионите на България карат в асфалтовия рали шампионат на Румъния заради липса на федерация в България, което провали за поерден път автомобилния състезателен сезон у нас.