Валенсия постигна победа над Ла Коруня в среща от петия кръг на испанското първенство с 4:2, след като губеше с 0:1. Домакините започнаха устремно мача, но атаките се оказаха неуспешни. За разлика от тях гостите достигнаха до гол още в десетата минута на двубоя, когато Пабло Алварес стреля към вратата на Валенсия, кълбото се удари в крака на Емилиано Морети и влезе в мрежата. Веднага след гола Хоакин стреля опасно към Арансубия, но много неточно. Все пак натискът на "прилепите" даде резултат и в 34-ата минута се стигна до изравнявянето. Хоакин намери Мата и той простреля стража на гостите. До края на полувремето отново Хоакин имаше възможност да реализира втори гол за домакините, но не успя. През втората част Давид Вия даде преднина на домакините в 48-ата минута, когато премина през бранител на гостите и стреля в близкия ъгъл за 2:1. След десет минути Мата центрира и Вия стреля, но не успя да вкара следващо попадение. В 61-ата минута Мориентес стреля с глава, но Арансубия без проблем улови топката сигурно в ръцете си. След седем минути Валенсия вкара нов гол - Хоакин записа името си сред голмайсторите с хубав удар. Гостите от Ла Коруня запазиха честта си като вкараха втори гол в 84-ата минута на двубоя макар и малко странен. Страничният съдия отсъди засада, футболистите на Валенсия спряха да играят, но Лафита вкара топката в мрежата, а главният съдия зачете гола. До края на срещата нов гол не падна и така Валенсия победи с 4:2. Нетинфо