Съставът на „Волов-Шумен 2007“ победи  с 4:0 отбора на „Ботев“ Нови Пазар в първата си контрола от подготовката за новия футболен сезон. Срещата се игра на ст. „Панайот Волов“.

Футболистите на двата тима, които са заявили участие в Трета лига за тази година, показаха добра физическа подготовка и добър футбол в горещото време. Съставът на „Волов-Шумен 2007“ превъзхождаше съперника си по всички показатели.

Шуменци владееха много повече топката и головете не закъсняха. В 14-тата минута първото попадение бе от Дениз Кадир, който отбеляза с глава след изпълнение на ъглов удар.

Две минути по-късно резултатът стана 2:0 след изненадващ за вратаря на „Ботев“ удар от Димитър Игнатовски.

В 35-тата минута Йордан Милков вкара за 3:0 след удар от около 30 метра.

На полувремето в съставите бяха извършени множество смени, като домакините продължиха да владеят повече топката. В 52-ата минута след изпълнение на ъглов удар Евгени Стоянов бе точен за 4:0.

Следващата проверка за „Волов-Шумен 2007“ е на 20 юли срещу „Септември“ Тервел.

Съставът на „Волов-Шумен 2007“ – 12 Петър Петров, 2 Дилян Миков, 5 Евгени Стоянов, 6 Симеон Савов, 28 Радослав Ковачев, 19 Боян Димов, 90 Дениз Кадир, 17 Цветан Илиев (играещ треньор), 7 Димитър Игнатовски, 10 Христо Станчев (капитан), 32 Йордан Милков (14 Кяшиф Фахрединов, 3 Алекс Тодоров, 4 Александър Цанков, 15 Радослав Данчев, 9 Светльо Вичев, 8 Ха Джин, 25 Никола Николов, 66 Якуб Рамаданов, 20 Николай Борисов, 77 Валентино Николаев)

Съставът на „Ботев“ Нови Пазар: 1 Живко Вълчев, 8 Ахмед Сабри, 4 Стефан Георгиев, 7 Габриел Загоров, 6 Николай Пантев, 15 Ростислав Миков, 16 Исмаил Исмаилов, 11 Междун Ахмедов, 9 Христо Александров, 10 Димитър Димитров, 17 Митко Митков, 12 Валентин Идрис, 20 Мерт Кенан, треньор Михаил Венков.

Рефери на срещата: гл. Съдия Богдан Дакев, асистенти Мартин Иванов, Александър Попов.