8 училища в област Шумен ще имат статут на иновативни през следващата учебна 2024-2025 г. Това предвижда списък на Министерството на образованието и науката, който утвърди Министерски съвет.
В сравнение с миналата учебна година броят на иновативните училища в областта се увеличава с едно, което е Средно училище "Васил Левски" в Нови пазар.
Останалите училища, които са със статут на иновативни са: СУ „Панайот Волов“, СУ "Йоан Екзарх Български", СУ „Сава Доброплодни“, ОУ „Д-р Петър Берон“ в Шумен, Професионална техническа гимназия "Симеон Велики" от Велики Преслав, СУ „Св. Паисий Хилендарски“ - Върбица и СУ „Цанко Б. Церковски" - Никола Козлево.
Списъкът на иновативните училища в Република България за учебната 2024/2025 година включва 521 училища от 28 области, от 132 общини, от 183 населени места в Република България.
Иновативните училища разработват и въвеждат нови методи на преподаване, внедряват иновативни елементи в организацията и съдържанието на обучението, усъвършенстват управлението си.
Иновативните процеси се въвеждат в продължение на четири години, като за всяка учебна година са описани конкретно етапите на напредъка и резултатите, които подлежат на мониторинг. В тях са определени целите и идеите, свързани с личностното, интелектуалното и емоционалното развитие на учениците.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
По тези "програми" на МОН само се харчат едни неопровдани пари! Една проверка в някои училища ще покаже как "успяват" учителите да работят извънредно за ПАРИ по много "проекти"!
Анонимен
Да, питайте как се реализират обществените поръчки от директорките, иновации, иновации, иновации
Анонимен
Пълна финансова проверка на всички иновативни училища, мазалоооо
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Varg
Толкова са иновативни,че завършилис редно образование сричат и незнаят основни факти от българската история и география .
Тъжно
Иновативни! В някои от тях учениците нито четат, нито разбират прочетеното!
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Смешка
Иновативно са го направили, защото вече не учителите ще преподават, а учениците. Това означава целият час да минава в игри на телефона - тик-тоци, ла@ноци, гейсбуци, лапничатове и други минстъграми и п@рно програми. После в междучасието пушене на оградата и пиене на енергийни напитки, че много са се изморили от учене. Днешната младеж е като преподавателите и управниците. Пропаднала младеж!!!
Анонимен
Браво на Трайко Симеонов че е иновативно училище. То заслужава да се дообогати преподаването което е там на европейско равнище