БАТЕ Борисов, отстранил безславно отбора на Левски в третия предварителен кръг на Шампионската лига през август, завърши тази вечер наравно 2:2 като домакин на италианския Ювентус. Окончателният резултат от срещата бе оформен още през първото полувреме. Тимът от Борисов поведе чрез Сергей Крювец в 17-та минута, шест минути по-късно Игор Стасевич покачи на 2:0. Радостта на докакините трая кратко. С попадения на Винченцо Якуинта в 29-та минута тимът на "Ювентус" намали разликата. Същият състезател оформи крайното 2:2 от срещата в 3-та минута от продължението на първото полувреме. В Лондон Арсенал разгроми тима на Порто с внушителното 4:0 с по два гола на Робин ван Перси и Емануел Адебайор, които изстреляха тима си начело на Група G. Арсенал вече има четири точки от две срещи, една повече от Порто. Динамо Киев заема третото място с две точки след нулево равенство като гост на турския Фенербахче. Холандецът Ван Перси внесе успокоение в началното нервничене на Арсенал след 31 минути игра, Адебайор увеличи преднината на тима си малко преди почивката. Порто, които никога не са печелили в Англия, капитулираха след почивката и Ван Перси извалсува, за да покачи на 3:0 преди Адебайор да оформи окончателното 4:0 от дузпа 19 минути преди края на срещата. Фиорентина завърши 0:0 като домакин срещу румънския Стяуа Букурещ. На тима на Чезаре Пирандели му липсваха блясък и въображение за да преодолеят съпротивата на стегнатата и дисциплинирана команда на Стяуа, но италианският треньор настояваше, че хората не бива да очакват прекалено много твърде скоро от неговия тим. Капитанът на Виляреал Маркос Сена оформи с фантастичен свободен удар през втората част на срещата победата на тима си над Селтик с 1:0 в Група Е на Шампионската лига. Изстреляната от него топка профуча над защитната стена и попадна в долния ляв край на мрежата на Артур Боруч в 67-та минута на срещата. Вратарят спаси няколко положения през първото полувреме. Байерн Мюнхен остави нервно първо полувреме, за да стигне до равен 1:1 у дома с Олимпик Лион в мач от Група F на Шампионската лига. Отборът от Мюнхен, след две поредни загуби в Бундеслигата, отстъпи на Лион да поведе когато Мартин Демикелис изведе свободен удар на Джуниньо обратно покрай собствения му вратар в 25-та минута на мача. Французинът Франк Рибери се върна в тима на шампионите на Германия след травмата на глезена и създаде доста проблеми на противника. След няколко пропуска отблизо те постигнаха изравнителния гол, който заслужаваха когато Зе Роберто закъсня в наказателното поле малко след почивката, с което създаде възможност на Мирослав Клосе. Завръщането на Рибери за неговото начало на сезона очерта непредсказуема заплаха в лицето на Байерн, каквато липсваше на отбора. Французинът изглеждаше постоянна заплаха при постоянното си кръжене около наказателното поле на Лион, но, за съжаление на Байерн, нападателите не успяваха да осигурят завършващата фаза, с два пропуска на Лука Тони след като Лион бе повел в резултата. Зе Роберто в крайна сметка осигури равенството с майсторски изработено попадение. /БГНЕС