Новакът в А група Сливен продължи с добрите резултати и след 3:1 удома срещу Ботев в мач от осмия кръг от А група, зае първото място във временното класиране. Сливналии ще са там най-малко до изиграване на мача ЦСКА - Вихрен. Домакините наложиха силно темпо още в началните минути, но едва в 28-та минута успяха да оползотворят своя превес, когато Владислав Ямуков с глава от близо прати топката във вратата на Тошев. След гола се заредиха опасности и пред двете врати, но отново по-добрият отбор на терена беше този на Сливен. В 45-ата минута отново Ямуков с глава отбеляза втория гол, след като получи прекрасен пас от Иван Стоянов. Звездата на домакините Стоянов отбеляза прекрасен гол в 72-ата минута, след като открадна топка, напредна през центъра, остана сам срещу вратаря Тошев и със самочувствие изстреля топката за трети път във вратата на Ботев. След почивката треньорът на гостите Костадин Ангелов направи три смени, все на нападатели, които оживиха играта на Ботев. Именно резервата Николай Манчев с удар по диогонала намали десет минути преди края на редовното време. Треньорите след мача Драголюб Симонович, треньор на Сливен: Доволен съм от мача, от резултата и от играта. Въпреки проблемите с контузените играчи, съставът се представи много добре и спечели три ценни точки. Костадин Ангелов, треньор на Ботев: Загубата се дължи повече на психологическа основа, отколкото на тактически умения на футболистите. Отборът може да играе, но като че ли психиката му на чужд терен не издържа така, както на собствен терен. ----- Първенство на България, "А" ПФГ, осми кръг: Сливен - Ботев - 3:1 Голмайстори: - за Сливен - Владислав Ямуков 28, 45, Иван Стоянов 72 - за Ботев - Николай Манчев 80 Стадион: "Хаджи Димитър" Зрители: 6000 Главен съдия: Ангел Ангелов Жълти картони: - за Сливен - Ивелин Янев, Караджинов - за Ботев - Величко Величков, Тодор Тимонов Сливен: Чавдаров, Ивелин Янев, Ямуков, Петър Стоянов, Киков, Миронов, Велев (63-Бакалов), Коста Янев, Миндев, Иван Стоянов (89-Райков), Явор Въндев (85-Иса) Ботев: Тошев, Божков, Величков, Гаров, Минев, Попов, Караджинов, Аврамов (63-Манчев), Кръстев (67-Харизанов), Тимонов (63-Кабу), Саидходжа