Отборът на Барселона размаза с 6:1 тима на Ателтико Мадрид в среща от шестия кръг в Примера дивисион, играна пред препълнените трибуни на "Камп Ноу". Дългоочакваният сблъсък между двете млади надежди на аржентиския футбол - Лионел Меси и Серхио Агуеро завърши с категоричен успех на възпитаника на Хосеп Гуардиола. Никой от 60-те хиляди зрители по трибуните на"Камп Ноу" не си беше представял подобен развой на срещата дори и в най-смелите си мечти. Още в третата минута любимците им повеоха в резултата, след като Шави центрира от корнер, а над всички скочи Рафаел Маркес, който с глава заби топката във вратата на столичани. Само след две минути Томас Уйфалуши фаулира аржентинската звезда на домакините, Лионел Меси в накзателното си поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Самуел Ето'о, който хладнокръвно се разписа за 2:0. Момчетата на Хосеп Гуардиола обаче не спряха дотук и в деветата минута направиха преднината си класическа. Този път автор на попадението бе именно Меси, който директно от фаул прати топката в мрежата зад Грегори Купе, който през това време още строеше стената и бе оставил вратата си незащитена. Запалянковците в Барселона не можеха да си поемат дъх, тъй като след още пет минути падна нов гол. Този път за разнообразие той бе във вратата на каталунците. Макси Родригес стреля от около 20 метра и с прецизен удар не остави никакъв шанс на Виктор Валдес и даде надежди на столичани. Те обаче бяха попарени твърде рано, след поредното попадение на домакините, които сякаш бяха решили да унижат гостите си от Мадрид. В 18-ата минута Шави центрира прецизно към Самуел Ето'о, който майсторски финтира бранителите на Атлетико и покачи на 4:1. Шест минути по-късно и Ейдур Гудьонсен успя да вкара, но попадението му бе отменено заради засада. Все пак в 28-ата минута исландецът успя да запише името си сред голмайсторите, след като изстрел на Иниеста срещна гредата зад Купе, а Гудьонсен притича и доби топката във вратата, пазена от французина - 5:1. Вместо да се отпуснат момчетата на Гуардиола продължиха да нападат в същото вихрено темпо и само късметът спаси гостите от още попадения преди края на полувремето. в 40-ата минута късметът определно бе на тяхна страна, след като Меси пробяга цялата противникова половина, без някой да успее да го спре, като дори преодоля стражът на мадридчани и след това на празна врата направи уникален пропуск и резултатът си остана 5:1. Второто полувреме започна далеч по-спокойно отколкото първото, но Барса отново бе по-добрият отбор на терена, макар че възпитаниците на Хавиер Агире се държаха доста по-добре и поизравниха силите. В 60-ата минута дойде поредната опасност пред вратата на Купе, като за негово щастие ударът на Маркес излезе в аут. Девет минути по-късно Шави изведе Гудьонсен сам срещу стража на столичани, но този път французинът показа класа и предотврати опасността. В 72-ата минута пък дойде и най-добрата възможност за Атлетико, когато Томас Уйфалуши надскочи Гудьонсен и с глава насочи топката към съперниковата врата. Стражът на каталунците обаче, макар да нямаше почти никаква работе през целия двубой, беше нащрек и показа отличен рефлекс, с който опази вратата си. В ответната атака, влезлият като резерва в състава на домакините Боян Кркич даде хубав пас към друга резерва в мача, Тиери Анри, който не се поколеба и оформи разгромното 6:1.