Три фирми със седалище в София и една шуменска са подали документи за участие в процедурата за избор на изпълнител на мащабния ремонт на бул. „Симеон Велики“ е видно от сайта на АОП.
В обществената поръчка участват „Автомагистрали-Черно море“ АД, „Алди Комерс Груп“ ЕООД, „НСК София“ ЕООД и ДЗЗД "Енерго-Делчев 2024", в което влизат „Енергоинвестинженеринг“ ЕООД и регистрираното в Пазарджик дружество „Делчев Инженеринг“ ООД.
Община Шумен обяви поръчката на 21 август, а желаещите за участие имаха срок за подаване на документи до 19 септември. Ценовите предложения на фирмите предстои да бъдат отворени, като не е посочена конкретна дата.
За ремонта на булевард „Симеон Велики“ - от улица „Дойран“ до кръстовището на изхода от бензиностанция „Петрол“ община Шумен подписа споразумение за финансиране с МРРБ. Разходите за реализация на проекта през настоящата година не трябва да надвишават 4 752 800 лева. Общият прогнозен размер на дейностите по основната пътна артерия на града е до 23 508 000 лева.
Припомняме, че според заданието на администрацията по целия булевард с дължина 5 300 метра трябва да се положи нова асфалтовата настилка. Ще бъдат подменени тротоарите и бордюрите от южната и северна страна на бул. „Симеон Велики“. От южната страна на булеварда е проектирана двупосочна велосипедна алея, а в отделни участъци ще има споделено движение на пешеходци и велосипедисти на тротоара. От северната страна е предвидена комбинирана алея за пешеходно и велосипедно движение. Предвидено е и изграждане на допълнително осветление на улицата и пешеходните зони, както и озеленяване.
Стрително-монтажните дейности по булеварда трябва да приключат не по-късно от края на месец октомври 2025 г.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Нали няма да ги претупате нещата, а ще ги направите качествено?! Само това искам, всеки да си върши работата качествено! Другото само ще дойде.
Анонимен
Абе испанския, нали видя че не те искат за гл. архитект. Какво пак акъл даваш.
Анонимен
Цялата страна ни се подиграва че се губи 83% от водата за пиене от яз.Тича. Как е възможно изобщо да стига вода до чешмите. Къде изчезва водата?. То ако махнете тръбите и я пуснете като рекичка повече вода ще дойде.
Анонимен
20 милиона са доста парички за крадене, някои са се възпалили, от асфалт най-много се краде.
Анонимен
Години наред Главни Архитекти и Кметове на Шумен са се крили зад решения на ЕСУТ. Дори не са окомплектовали допусканията със становище на Главен архитект. ЕДНА ИЗМАМА СЕ Е ПРЕВРНАЛА В НОРМАЛНОСТ. И днес чета безумни призиви за политическо влияние над ЕКСПЕРТЕН ОРГАН
Анонимен
Експертният съвет е съвещателен орган. Допускането става след становище на Главен архитект (без значение какво съветва Експертният съвет)... без такова становище кмета не може да подпише допускане. Естествено кмета може да откаже да допусне такава градоустройствена разработка все едно какво съветва ЕСУТ или какво становище е дал Главния Архитект.
Анонимен
Водата на Мадрид е вода на всеки. Всяка капка обгръща гордостта на жителите на Мадрид и работата, извършвана всеки ден от повече от 3000 професионалисти на Canal de Isabel II. Зад всяка капка стои работа, инфраструктура и хора, които позволяват водата да стигне до вас.
Анонимен
Не купувайте нищо от Кауфланд. Мамят ви с цените. Купеното не може да се върне.
Ахмет
Някой не си плаща.водата за тези загуби, кой ли е той и с кое разрешение не плаща, няма да е някой дребен търговец