Воденият от Жозе Моуриньо Фенербахче стартира с 3 точки участието си в новия формат на Лига Европа. Турският гранд успя да надвие с 2:1 белгийския Юнион Сен Жилоа след много напечени финални минути в мач, белязан от два червени картона.

Чаалар Союнджу откри резултата в 26-ата минута, а в 82-ата Кристиан Бърджис си вкара автогол. Гостите намалиха в добавеното време на срещата с гол на Рос Сайкс, а малко преди това Франьо Иванович пропусна дузпа. Той стреля в долния десен ъгъл, а сънародникът му Ливакович спаси.

Двата отбора завършиха срещата с човек по-малко, след като първо Кевин Мак Алистър беше изгонен с директен червен картон, а в края на мача същото сполетя и Брайт Осей-Самюъл

Интересното е, че белгийският тим бе в серия от 4 мача без вкаран гол, която приключи в Истанбул с попадение, което в крайна сметка не бе достатъчно да предотврати загубата.

В другия ранен мач от днешната програма в Лига Европа пък Глазгоу Рейнджърс спечели с 2:0 като гост на шведския Малмьо.