Община Шумен започна процедура по премахване на 41 гаража, които са незаконно поставени на общински терен. Всички те се намират на ул. „Северна“ в кв. „Еверест“, която се ремонтира.
При проверка експерти от дирекция „Устройство на териториите“ са констатирали, че гаражите са направени, без да имат издадено разрешение за строеж и в общината няма данни, които да удостоверяват кои са собствениците на постройките.
От общината са разлепили известия, но в администрацията не се явил никой, за да докаже собствеността си. За незаконните гаражи са съставени констативни протоколи, а срокът за обжалване по тях вече е изтекъл.
Така общината е принудена да ги премахне за собствена сметка.
За ШУМ.БГ главният архитект на Шумен Цвета Жекова обясни, че гаражите няма как да останат на сегашните си места, най-малкото заради това, че пречат на ремонта на улица „Северна“. По думите й, след като улицата е готова ще се търсят варианти за гаражните клетки, ако собствениците на автомобили искат да ги поставят отново като се спазят законовите разпоредби.
Това не е първото масово премахване на незаконни гаражи. През 2019-та инспектори откриха общо 241 на територията на града. 68 от тези на улица „Марица“ бяха съборени миналата година при изпълнението на проекта за облагородяване на пространството около река Енчова.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
На 200 метра по надолу пред блокове на Асен Златаров 14 и 15 са много незаконни гаражи.
Анонимен
Съдете общината за незаконно събаряне, поне 2г. ще спрете строителството и ще спечелите делата.
Повечето гаражи
Са премахнати.
Ремонтът си върви
С пълна сила .
Анонимен
Пред блока на Марица N 20 има 9 броя незаконни гаража,преди 4 години тогавашния кмет Л.Христов,подписа разрешителните им,и удовлетвори желанието на "голямата "политичка от НФСБ Наталия,събориха детската площадка за да построят гаражите,нека общината да се самосезира и премахнат гаражите.
Кирил Стоянов
Добре е, че сте се сетили да премахнете незаконните гаражи, но сте оставили малоумната “сграда” с надпис “Магазин Гларус” и ламаринената ѝ пристройка, която е на около един метър отстояние от пътя и навярно е еталон за законна постройка в квартала.
Заповедта да се обжалва
по ГПК в районния съд, защото заповедта е неправилна, съдът ще я отмени. Не е съобщена правилно по ГПК, Сроковете са сбъркани и т.н.
Срок за представяне на доказателства: Страните могат да представят доказателства в срок до 7 дни преди съдебното заседание, освен ако съдът не определи друг срок.
Срок за обжалване: Решенията на съда могат да бъдат обжалвани в срок от 1 месец след обявяването им.
Анонимен
Срокът за обжалване на административен акт е 14 дни от датата на съобщаването му на заинтересованите лица. Ако актът е обжалван по административен ред, срокът за обжалване пред съда започва да тече от съобщението за решението на по-горестоящия административен орган.
В определени случаи, ако в административния акт не е посочено в какъв срок и пред кой се обжалва, срокът за обжалване е 2 месеца.
А тези
които превърнаха гаражите си в магазини, фризьорски ателиета и дрехи втора употреба и други подобни, а колите им 2-3 стоят по улиците, за тях какво
Мхмм...
В Тракията минете... всеки трети гараж превърнат в пивница, особено около ул. Колю Фичето. Там е пълно с незаконни постройки където се пие денонощно..