Левски победи с 1:0 в гостуването си на Локо Мездра в последния мач от осмия кръг на "А" група. Единственото попадение бе дело на Николай Димитров от пряк свободен удар. Хичо, който започна като титуляр заедно с друг юноша на "сините" - Лъчезар Балтанов, реализира удобен за силния му ляв крак фаул в 7-та минута. Топката влезе в мрежата не и без помощта на вратаря Радостин Станев, който не се намеси по най-добрия начин. До края на първите 45 минути домакините от Мездра имаха инициативата, като най-активен в техните редици бе Саша Симонович. Сърбинът опита на няколко пъти да изненада вратаря Георги Петков, но стражът на "сините" бе на висота. Освен капитанът на Левски, решаващ принос за запазването на преднината имаше и Юсеф Рабех, който изнесе поредния си силен мач. В 30-та минута Виктор Петаков се опита да заблуди главния арбитър Николай Йорданов, след като се простря в наказателното при едно надбягване с Лусио Вагнер. Арбитърът обаче остана безмълвен и нито отсъди дузпа, нито вдигна жълт картон за симулация. През втората част картината на терена не се промени съществено. Двата отбора периодично си разменяха опасни положения и пропуски. Най-ялов се оказа Георги Христов, който пропусна сам срещу вратаря в 59-та и 69-та минута. В първия случай ударът му мина високо над врата, а във втория нападателят допусна да бъде застигнат и блокиран от защитник на Локомотив. В 77-та минута пък бе най-чистото положение за Локо Мездра. След добро взаимодействие с Руи Мигел Илия Илиев от 6 метра шутира, но Георги Петков спаси вратата си. Саша Симонович също продължи да обстрелва целта от далечно разстояние, но ударите му или излизаха в аут, или бяха спасявани от капитана на "сините". В края за втори жълт картон бе изгонен Юсеф Рабех. Така Емил Велев няма да може да разчита на него за домакинството срещу Беласица. Със спечелената победа Левски се изкачи на трето място с 15 точки. Локо Мездра пък отстъпи седмото място на Славия, тъй като стана с по-лоша голова разлика. Нетинфо