Ливърпул излезе начело в класирането на Висшата лига на Англия след успех като гост с 2:1 над намиращия се на последното 20-о място Уулвърхямптън.

"Червените" стигнаха до успеха с гол от дузпа на Мохамед Салах в 61-вата минута, отсъдена за нарушение на Нелсон Семедо в собственото му наказателно поле.

През първите 45 минути Ливърпул бе по-добрият отбор на терена, но гостите успяха да реализират чак в добавеното време, когато точен бе Ибраима Конате, който засече центриране на Диого Жота.

Второто полувреме бе доста по-равностойно, а домакините успяха да изравнят в 56-ата минута чрез защитника Раян Аит-Нури. Тяхната радост от гола обаче се оказа съвсем кратка, тъй като пет минути след това Салах вкара победния гол за мърсисайдци.

В класирането Ливърпул има 15 точки, с една повече от Манчестър Сити и Арсенал и с две повече от Челси. Уулвърхямптън е на дъното с едва 1 точка.