Отборът на „Волов-Шумен 2007“ записа първа победа като гост и общо четвърта в първенството по футбол на североизточната група в Трета лига. В среща от 9 кръг на шампионата шуменци победиха като гост „Светкавица“ Търговище с 2:1.

Златин Боянов се превърна в герой за отбора от Шумен като вкара и двата гола за успеха.

„Волов-Шумен 2007“ поведе в 25-тата минута с попадение на Боянов. Домакините бързо върнаха равенството. В 30-тата минута след корнер и разбъркване в наказателното поле на шуменци „Светкавица“ направи 1:1.

През второто полувреме шуменският тим бе по-атакуващият и това даде резултат в 65-тата минута, когато Златин Боянов, останал сам срещу вратаря на „Светкавица“ вкара за 2:1 за „Волов-Шумен 2007“.

Следващият мач на шуменския тим е на 20 октомври. На ст. „Панайот Волов“ от 16,00 часа „Волов-Шумен 2007“ посреща дубъла на „Черно море“.