Професионална гимназия по механотехника, електроника, телекомуникации и транспорт „Христо Ботев” навърши днес 75 години.
Тържеството събра в двора на училището бивши и настоящи директори и преподаватели, гости и ученици.
В началото на церемонията бяха припомнени най-важните моменти в историята на училището, създало през годините над 20 000 специалисти. От 5 ноември 1949 г., когато тържествено е открита новата учебна година на новата Механотехническа гимназия в сградата на бившата Мъжка гимназия /сега СУ „Йоан Екзарх Български“/ с 10 учители и 224 ученици, през преместването в настоящата сграда на 30 ноември 1970 г., до днешния ден, в който училището предлага обучение в дневна и самостоятелна форма по 7 специалности.
Приветствие отправи директорът на гимназията Десислава Борисова.
„Днес е специален ден за всички нас, защото отбелязваме 75 години от създаването на гимназията. 75 години традиции, знание и успехи в подготовката на бъдещи професионалисти, които градят просперитета на нашата страна. С дълбока благодарност и уважение се обръщам към всички, които са част от гимназията, директорите, изградили основата на училището, колегите, посветили труд и сърце в обучението на поколения ученици. Благодаря на всички учители, които с отдаденост и професионализъм създават среда, в която младите хора придобиват знания и умения, които са им нужни, за да бъдат успешни утре.
Учениците на Механото са и ще останат сърцето на училището. Вие, скъпи ученици, сте нашата надежда и гордост. Уверени сме, че ще продължите да прославяте името на гимназията.
"Учим днес, за да можем утре". Този девиз ни вдъхновява, за да продължим напред. Днес, гледайки към бъдещето, знаем, че предизвикателствата ще продължат. Нека ПГМЕТТ „Христо Ботев“ продължава да бъде място, където се раждат мечти и се постигат успехи. Честит празник!“, каза в словото си директорът на училището Десислава Борисова.
Тя връчи благодарствени плакети на своите предшественици на поста – Марин Маринов, Галина Младенова и Машка Крумова. Наградени бяха и ученици, засадили дръвчета в двора на училището, както и участвалите в конкурс за плакат, посветен на годишнината.
В края на тържеството учениците се наредиха за жив надпис „75“.
ШУМ.БГ
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
Учениците от ромски произход в това училище не са много. Има и документи въз основа на които се получават карти за пътуване....А че има КЗД -знаят и по-големите ученици...Не е проблем и да се разбере дали има нарушения. Но жалба към комисията може да бъде написана въз основа на факти....Не става само с ''Алооо'' и обиди.
Анонимен
Нормално е, когато в осми клас се изучава дванадесет часа английски език, някои ученици да пожелаят да напишат текст и на този език. Те имаха право на свободен избор...Или някой предлага да им се забрани? Преди доста години ученици от някои езикови гимназии общуваха на чужд език и в общежитието, и при разходки в града. Престъпление ли е било?
Анонимен
Балони има и на сватби....Да не сключват брак в първи клас? Плакати има и в колежите в Западна Европа и САЩ, но там никой не протестира против тях. Учениците участват в състезания по професии, а през последните няколко години има две групи на практика в Испания. Всяка година, след учебните занятия, някои са на практика във фирми в Шумен /по проект за ученически практики/.
Анонимен
Нивото на образование е по-ниско във всички училища .Дори и в ''елитните''. Причините се знаят. Но нали има добри майстори, които преди няколко години са придобили своите практически умения в това училище? А и ще има още повече след модернизирането на учебната база по практика....
Анонимен
В класа на моето дете има от махалата едно дете, то не идва на училище и отсъствия не му се пишат, а нашите деца като закъснея им пишат отсъствия, а сега всички сме били равни. Няма такова нещо някой са по равми от другите. И наистина там дискриминирани етническите българи, за сметка на другите деца.
Анонимен
Шум бг, защо триете коментарите, не са Ви удобни ли. Това няма да промени факта, че в това училище на българчетата не се издават карти за безплатно пътуване, а на ром четата да. Това е чиста форма на дискриминация. На вас ви трябва телевизия, за да се видите на нея.