Професионална гимназия по механотехника, електроника, телекомуникации и транспорт „Христо Ботев” навърши днес 75 години.
Тържеството събра в двора на училището бивши и настоящи директори и преподаватели, гости и ученици.
В началото на церемонията бяха припомнени най-важните моменти в историята на училището, създало през годините над 20 000 специалисти. От 5 ноември 1949 г., когато тържествено е открита новата учебна година на новата Механотехническа гимназия в сградата на бившата Мъжка гимназия /сега СУ „Йоан Екзарх Български“/ с 10 учители и 224 ученици, през преместването в настоящата сграда на 30 ноември 1970 г., до днешния ден, в който училището предлага обучение в дневна и самостоятелна форма по 7 специалности.
Приветствие отправи директорът на гимназията Десислава Борисова.
„Днес е специален ден за всички нас, защото отбелязваме 75 години от създаването на гимназията. 75 години традиции, знание и успехи в подготовката на бъдещи професионалисти, които градят просперитета на нашата страна. С дълбока благодарност и уважение се обръщам към всички, които са част от гимназията, директорите, изградили основата на училището, колегите, посветили труд и сърце в обучението на поколения ученици. Благодаря на всички учители, които с отдаденост и професионализъм създават среда, в която младите хора придобиват знания и умения, които са им нужни, за да бъдат успешни утре.
Учениците на Механото са и ще останат сърцето на училището. Вие, скъпи ученици, сте нашата надежда и гордост. Уверени сме, че ще продължите да прославяте името на гимназията.
"Учим днес, за да можем утре". Този девиз ни вдъхновява, за да продължим напред. Днес, гледайки към бъдещето, знаем, че предизвикателствата ще продължат. Нека ПГМЕТТ „Христо Ботев“ продължава да бъде място, където се раждат мечти и се постигат успехи. Честит празник!“, каза в словото си директорът на училището Десислава Борисова.
Тя връчи благодарствени плакети на своите предшественици на поста – Марин Маринов, Галина Младенова и Машка Крумова. Наградени бяха и ученици, засадили дръвчета в двора на училището, както и участвалите в конкурс за плакат, посветен на годишнината.
В края на тържеството учениците се наредиха за жив надпис „75“.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Най добрите учители по практика МИЛЕФКА ХРИСТИВА , ИВАН ХРИСТОВ И РЕНИ НЕДЯЛКОВА ОТ НАБОР 2000 ДА СИ ЖИВИ И ЗДРАЯИ
Анонимен
До коментара с картите ,ако не издават и не ги лъжат да идват безплатно в училище ще затворят след няколко години и ще намалят бюджета като за начало от там ще освободят поне 10 чояекс
Анонимен
Трябва им проверки, проверки и пак проверки, и гонене до дупка
мил еВ кака
Неграмотния, едва ли сега да работиш като електричар. В такива училища добри учители са тези, които са на ти с учениците.Докато в елитните добри са, ако учениците са ги надминали.
Анонимен
Не ми е ясно защо училище с технически профили е Гимназия, а не Техникум, както си беше и си беше гордост да учиш в него??
читател
От времената на социализма са тези мероприятия. Кръпки по земята! Да бяхте асфалтирали отпред! Подобни уж поводи са ,за да просят пари от предприятия и т.н.Не пише да е имало официални гости.
кон
Вече учители стават такива, които не могат да си намерят работа. Вече,който не е решил не се е запасил с дипломи за висше.На това ли ги учат- да пишат и надуват балони? Професионално училище или основно !
Анонимен
''В класа на моето дете има от махалата едно дете, то не идва на училище и отсъствия не му се пишат,...'' В кой клас? В електронните дневници може да се провери и съпостави....Има и ''памет'' по отношение на написаното. Със сигурност- това е едно от училищата в града, където най-коректно се пишат и извиняват отсъствия...И това е един от най-големите му проблеми във връзка с приема на ученици.
Анонимен
Проблемите с асфалта на входа на училището са коментирани от около 10 години. Има и информация в МОН. А и са ги виждали експерти по време на проверки. Защо няма целево финансиране-попитайте МОН. А е и добре да научите кой, как и защо е кърпил и дали му е приятно да гледа тази ''красота''....Намерете финансиране и няма да има такава гледка. За ръководството на училището е по-важна учебната база.