С нови светлини, фигури и елементи за 98 хил. лв. е обновена коледно-новогодишната украса на Шумен. Ремонтирана е и старата празнична украса, част от която ще се монтира в кварталите.
Това каза на пресконференция в общината зам.-кметът Виктория Ковчазова.
„Над 150 са новите елементи и фигури в коледната украса на Шумен. Те са поставени в парковото пространство до общината, пред Театъра, по пешеходните зони и по основните булеварди. Новата украса струва 98 000 лв. и се надявам да зарадва шуменци, като се стремим да я обновяваме постоянно“, каза Ковчазова.
Празничните светлини ще грейнат утре в 17,30 часа, ще светне и коледната елха. В 18,00 часа Дядо Коледа ще зарадва най-малките.
„Решихме да украсим тази година едно от дърветата в парка до Общината, където ще посрещнем и дядо Коледа. Там ще е и откритата сцена, на която ще се изявяват шуменски състави“, добави Виктория Ковчазова.
Също утре ще бъде открит коледният базар в Шумен. Той ще е от 10 къщички, в които стоки ще предлагат местни търговци и занаятчии.
Над 93 събития са организирани през празничния месец декември в община Шумен. „Събитията са разнородни и са насочени към децата, младите хора и по-възрастните. Всеки ще може да си хареса по нещо от празничната програма в Шумен“, каза още Виктория Ковчазова.
ШУМ.БГ
Коментари
бесен гражданин
98 000 лв. за лампички не са ли множко?
Заинтересуван
Явно само града Ви интересува,нима села няма в община Шумен.
За тях нищо.
Анонимен
4000лв за червена топка?
Анонимен
Слугите на умния кмет трият неизгодните им коментари. Това е демокрацията в Шумен.
Анонимен
да се радваме че за 98 к поне за няколко крушки останали пари, че при хари културата щеше всичко да е опоскала
Анонимен
По добра е от Великденска, то беше пилета, яйца и зайци целия град, кич до абсурд.
Анонимен
До този дето продължава да настоява базара да е на паркинга на спортната зала, вместо в парк с дървета и без коли, ти си тежък случай. Заслужаваш да те целят с втасали зелеви сарми на връх Коледа, нещастен индивид!
Анонимен
KFC-то ще ти оправи Коледата, ако ти наема зурлата няма ли да стане?
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата