Общата позиция на парламентарната група на „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) е, че България трябва да има редовно правителство. Това заяви съпредседателят на парламентарната група на ПП-ДБ Надежда Йорданова след днешните разговори с държавния глава Румен Радев преди връчването на първия проучвателен мандат за правителство.
Йорданова посочи, че евентуално редовно правителство трябва да бъде избрано от парламента с проевропейска и антикорупционна програма.
„По тази тема решението ни е общо, целта ни е обща, разделение няма. Това заявихме и на президента“, каза Надежда Йорданова.
„Както за ДБ, така и за ПП мерките от декларацията за санитарния кордон спрямо Пеевски са задължителни. Ние от тях няма да отстъпим. Разликата в различни подход е, че от ДБ ще отидем на преговори с ГЕРБ, за да обясним мерки и да настояваме за гаранции за тяхното изпълнение“, каза още Надежда Йорданова.
БТА
Коментари
Анонимен
Внимавайте само ПП да не ви повлече в блатото където са!
Анонимен
То вие сте за санитарен кордон!
Анонимен
Най кухата партия, измислена и създадена от президента.
Анонимен
Ако имахме правосъдие тези мушмороци трябваше да са в панделата.
До предният тъп@к
Искаш да кажеш Прасчо и Тиквата при бай Ставри!
тъп@к-ът
с тъп коментар.