В руския Краснодарски край днес пристигна извънредна работна група, тъй като разливът на мазут в Керченския проток от два танкера, пострадали от буря, продължава да се разпространява месец след като бе установен, съобщиха официални представители, цитирани от Асошиейтед прес.
Работната група, в която участва и руският министър на извънредните ситуации Александър Куренков, беше създадена, след като в петък руският президент Владимир Путин призова властите да засилят реакцията срещу разлива, наричайки го „едно от най-сериозните екологични предизвикателства, с които сме се сблъсквали през последните години“.
Министерството на извънредните ситуации съобщи вчера, че са събрани над 155 000 тона замърсен пясък и почва, откакто преди четири седмици по време на буря в Керченския проток, който разделя окупирания от Русия Кримски полуостров от Краснодарския край, се е излял мазут от два танкера.
Назначени от Русия служители в частично окупираната от Русия Запорожска област в Украйна заявиха вчера, че мазутът - тежък, нискокачествен петролен продукт - е достигнал Бердянската коса, на около 145 км северно от Керченския проток. Замърсен е участък с дължина 14,5 км, написа в „Телеграм“ назначеният от Москва губернатор на окупираната част от украинската Запорожска област Евгений Балицки.
Назначените от Русия представители в окупирания от Москва Крим обявиха регионално извънредно положение миналия уикенд, след като беше открит мазут на брега на Севастопол, най-големия град на полуострова, на около 250 км от Керченския проток.
БТА
Коментари
Анонимен
Къде се намира тази страна, не съм я чувал.
Анонимен
Погледни на картата, заема 11 часови пояса.
Анонимен
И два континента
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
до първия неграмотен
Намира се на най хубавия климат на планетата. Сезони много но оцеляват защото са свикнали. И са здрави, и непобедими.
до последния
ха ха ха , здрави , пхродължителноста на живот им е по малък даже от нашия с до 10-15 години , непобедими били другия път , виж им историята , побеждавали са само когато са имали богати и силни съюзници , сами са пълна нула ,силни са само срещу по слаби противници
Анонимен
то страна ли беше или кочина?
Анонимен
В кочина живееш ти. Както се видя от последните "свободни" избори всичко се съобразяват с едно прасе.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата