Българският национален отбор бе категорично надигран от този на Грузия в световната квалификация между двата тима, но в крайна сметка достигна до щастливо 0:0 и прибави нова точка към скромния си актив. Домакините бяха по-активни, по-мотивирани и по-добри. За запазването на нулевото равенство на стадион "Борис Пайчадзе" най-голяма заслуга има вратарят Георги Петков, който бе единственият български футболист показал класа. Още в началото на мача си пролича, че от организираната игра в защита, която демонстрирахме няколко дни по-рано срещу Италия, няма и помен. В 6-та минута лоша комуникация между Иван Иванов и Георги Петков позволи на Ментешашвили да отправи прехвърлящ удар с глава, който за наш късмет излезе в аут. Малко по-късно и Размадзе имаше възможност да се възползва от грешка в нашата отбрана, но слабият му удар бе уловен от Петков. В 17-та минута пък звездата на Грузия Леван Кобиашвили се озова на чудесна позиция след заучено положение, но неговият шут мина близо да нашата врата. В 30-та и 32-та минути наставниците на двата тима Ектор Купер и Пламен Марков извършиха по една принудителна смяна. Първо Мартин Петров напусна терена, след като почувства болки в бедрото, а после и Мчетлидзе бе изнесен на носилка и откран в болница с линейка. Нови две положения спаси Георги Петков в 35-та и 37-та минута. Българският страж първо изби в корнер опасен далечен удар на Квахадзе, а малко по-късно вече се превърна в герой, след като успя да спаси удар с глава на резервата Сирадзе от няколко метра. Чак в последните секунди на първата част нашите стигнаха до опасност пред грузинската врата. Чавдар Янков центрира отдясно, но ударът на Митко Бербатов бе слаб и неточен. Веднага след почивката Грузия отново наложи стила си на игра и в 49-та минута имаше нов шанс за гол. Размадзе спечели въздушен двубой срещу Иван Иванов и подаде към Гоциридзе. Петков обаче изби удара на последния в корнер. В 67-та минута нашите най-после стигнаха до нещо като положение. След центриране от фаул на Благой Георгиев Александър Тунчев с глава свали топката успоредно на грузинската голлиния, но нямаше кой да я засече. В следващата атака хубав пробив на Станислав Ангелов завърши с извеждащ пас към Стилиян Петров. Грузинският вратар Ломая обаче бе добре пласиран и спаси. Десет минути по-късно Георги Петков ни извади за пореден път. Сам срещу него излезе Мерерашвили след поредната грешка в защита, но рефлексът на вратаря съхрани теоретичните шансове на нашия отбор да се класира на световното в ЮАР. Пет минути преди края Сирадзе удари и греда, след като параболичният му удар с глава намери напречния дирек зад Петков. Веднага след това и Живко Миланов спаси чист гол за Грузия при това с ръка, след като взе от главата топката на противник. Хубавото в случая беше, че нито националите на домакините, нито съдията Бьорн Кайпес от Холнадия забелязаха действието на нашия защитник. Така, след като благодарение на Георги Петков България изтръгна 0:0 в Тбилиси срещу Грузия, националният отбор максимално усложни задачата си да се класира на Световното в ЮАР през 2010 г. Възпитаниците на Пламен Марков загубиха цели шест точки от три мача и с актив от 3 точки ще трябва да бъдат безгрешни в следващите квалификации. Нетинфо