Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца. Ще се понижава, но ще остане по-високо от средното за месеца.
През нощта над западните райони облачността ще се увеличава и на отделни места ще превали слаб сняг. В останалата част от страната ще бъде предимно ясно. По поречието на Дунав и на места в равнините сутринта ще има условия за мъгла или ниска облачност. Ще е почти тихо, в източните райони със слаб вятър от изток-югоизток. Минималните температури ще бъдат предимно между минус 15° и минус 10°, по-високи в западните райони, в София - около минус 4°. Утре в по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. Значителна ще се задържи облачността над Западна България и Рило-Родопската област, но главно в югозападните райони ще превалява слаб сняг. Вятърът в почти цялата страна ще се ориентира от юг-югозапад, ще е слаб, в Източна България до умерен. В Дунавската равнина ще се задържи от север-североизток. Максималните температури ще са между 0° и 5°, на места в североизточните райони и под нулата, в София - около 4°.
В планините ще преобладава слънчево време. Значителна ще е облачността над масивите в Югозападна България и Западна Стара планина и на места ще превалява слаб сняг. Ще духа умерен, по високите части до силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 0°, на 2000 метра - около минус 6°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на отделни места видимостта ще е намалена. Ще духа умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат 3° - 5°. Температурата на морската вода е между 3° и 6°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
НИМХ
Коментари
Добави коментар