Атлетик Билбао е на четвъртфинал в Лига Европа след драматичен, нервен и емоционален реванш срещу Рома - 3:1.
След 1:2 в Рим преди седмица, този резултат стигна на баските "лъвове" за място в следващия кръг.
А стимулът и мотивацията за този отбор и феновете му в турнира са двойни.
Финалът е на техния стадион в Билбао през месец май.
Сблъсъкът бе определен като финал преди финала и не разочарова. Още преди мача днес сблъсъци с полицията обагриха града, като се биха и ултраси на Рома, и такива на домакините.
На терена нервите започнаха още в 11-ата минута, когато Матс Хумелс направи нарушение в центъра, спирайки откъсващ се нападател на Билбао. И получи директен червен картон от рефера Клеман Тюрпен.
Мачът, разбира се, тотално промени лицето си. Атлетик натисна, а десетимата отсреща се прибраха в дисциплинирана защитна формация и започнаха да бранят "прохода". Но в последните секунди на полувремето Нико Уилямс вкара и резултатът в двата мача бе изравнен.
В 68-ата минута Юри Берчиче заби с глава втори гол след корнер, което сигурно е вбесило треньора на гостите Клаудио Раниери. Тимът му се бранеше стабилно и здраво в игровите ситуации, а пусна попадение от статично положение. В 82-рата минута звездата от Евро 2024 Нико довърши гостите с трети гол, след като проби мощно от фланга.
В добавеното време Рома получи дузпа и Леандро Паредес вкара. Но времето не стигна за чудо от десетимата римляни, които смело опитаха да спрат баските.
Мечтата на Атлетик за домакински финал е жива. На пътя на баските ще застане победителят от Рейнджърс - Фенербахче. Реваншът там е по-късно тази вечер, а първата среща бе спечелена от шотландския тим с 3:1.
Айнтрахт разби Аякс с 4:1 и също е на четвъртфинал с общ резултат 6:2. Марио Гьотце върна времето назад с 2 гола, Уго Екетике и Жан Бахоя също се разписаха. За гостите вкара Кенет Тейлър.
Следващият съперник на Айнтрахт е АЗ Алкмар или Тотнъм (1:0 в първия мач), които играят своя реванш по-късно в Лондон.
Олимпиакос би на реванша с 2:1 норвежкия Бодьо/Глимт, но отпада след 0:3 в първата среща. Наградата за отбора от една от най-северните точки на Европа е сблъсък с Лацио, който елиминира днес Виктория Пилзен след 1:1 у дома и 3:2 общ резултат.
Дир.бг
Коментари
Добави коментар