Нюкясъл с 10 души завърши наравно 2:2 у дома на "Сейнт Джеймсис Парк" с Манчестър Сити в последния мач от 8-и кръг на Премиършип. Двубоят започна много неприятно за "свраките", след като Хабиб Бейе получи директен червен картон в 12-ата минута за нарушение в своето наказателно поле срещу Робиньо. Бразилската звезда на Сити не сбърка от бялата точка и тимът на контузения Мартин Петров поведе в резултата. Домакините обаче изравниха с попадение на Шола Амеоби минута преди почивката и поведоха след автогол на Ричард Дън в 63-ата. Манчестър Сити успя да изравни в самия край на мача, в 86-ата минута, когато точен бе Стивън Айрланд след асистенция на Робиньо. С 10 точки Сити заема 10-та позиция в таблицата, а Нюкясъл е на предпоследното 19-то място в класирането със само 6 точки от 8 мача. /БГНЕС