Академия за политици, рисунки върху пейките в парк „Кьошкове“, викторини и др. събития организира ПП „Шуменско плато“ за Седмицата на гората, съобщиха от пресцентъра на Парка.
Първата проява е наречена „Горска академия за политици“. За участие поканени общинските съветници от Общински съвет Шумен. На 6 април, неделя, от 10 ч. те ще се включат в поход, по време на който ще бъдат запознати с флората, фауната и дейностите в парка. Предвидено е и посещение на пещера „Бисерна".
На 09 април, сряда, от 9.30 ч. ученици от Градския ученически парламент и Шуменски детски парламент ще участват във викторина и дебати по темата „Век от вечността в опазване и грижа“. Викторината ще има състезателен характер и ще бъде излъчен победител.
В празничната програма са предвидени още уроци по Горска педагогика с ученици от училища в Шумен и Нови пазар, в които ще участват горски педагози от Североизточна България. Служители от ДПП „Шуменско плато“ ще се включат в залесяване, организирано от ДГС - Шумен. По традиция съвместно РДГ - Шумен ще се проведе акция за почистване около природни забележителности в Парка.
Честванията по повод Седмицата на гората ще завършат на 12 април, събота, с арт кампания за освежаване на пейките в лесопарк „Кьошковете“. Акцията се провежда с подкрепата на Община Шумен. Пейките ще бъдат нарисувани от ученици и младежи от СУ „П.Волов“, СУ „Сава Доброплодни“, ОДК-ЦПЛР, Общински младежки съвет, фондация „Подобри“.
Тази година се честват 100 години от първото отбелязване на професионалния празник на лесовъдите, а мотото е „Век от вечността в създаване, опазване и грижа!“. Събитията по повод 100 години Седмица на гората започнаха още от началото на годината като лесовъдите от цялата страна популяризират както дейността си, така и значението на горите и залесяването. Чрез инициативите се отдава почит към всички, които са допринесли за развитието на горското дело в България, казаха още от ПП „Шуменско плато“.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Някой да направи поход за политиците из улиците на града да преброят колко прежълтели жители ще видят. В кой друг град могат да се срещнат толкова много хора с болнав вид. Без съмнение комбиниран ефект от мръсния въздух и мътната вода.
Анонимен
Името на тоя град дето уж идвало от горска шума скоро ще трябва да се сменя май. Браво на всички които я от алчност я от простотия през годините допринесоха един чаровен и зелен град да се опустоши толкова. И после се чудят що младите го напускали.
Анонимен
Какво стана с наблюдаването на болестта по боровете на платото. Пролетта не е ли времето когато трябва се третират по-младите борчета с фунгицид?