Светофари и адаптивно време на зелената светлина ще заменят старите на кръстовището на бул. „Ришки проход и ул. „Съединение“ в Шумен. Системата включва и камери с висока резолюция, които ще следят автомобилите във всяка лента на движение.
Средствата за нея са заложени в общинския Бюджет 2025, който предстои да бъде одобрен на сесия на местния парламент в края на месеца.
Така кръстовището при Базовото училище ще стане второто в града, чиито трафик се контролира от умен светофар. В края на 2021-а такава система бе монтирана пробно на кръстовището при Томбул джамия.
През тази година общинското ръководство заделя средства за изграждане на нов пешеходен светофар със заявка на ул. „Климент Охридски“ при пл. „Кристал“. Ще бъде платено и за проектиране на светофарната система на кръстовището при „Практикер“.
Общата сума за трите проекта е 300 хил. лв.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонименловец
само да попитам в заглавието умен сфетофар не трябва ли да е в,,
Varg
Измина,около година,откакто се реши,че ще има отново светофар на кръговото на Практикер.Тепърва ще го проектирате,то на убиеца Жечко ще му се родят внуци докато го сложите.
Serge
Шахтите за отводняване не сте почитатели.до ресторант Примо шахтата е запълнена до горе с прах.какво парят днес служителите на БКС по Владайско възсранив-чистят.а дали ще им платите двойно за работа в празничния ден?
Анонимен
Анонименловец, човек който не може да напише правилно едно изречение е глупаво да отправя забележки към другите.
Анонименпръц
ми напиши го правилно ти,бе изхвъргач
Жоро Ай Кю То
Умните светофари са ясни, ама не е ли крайно време да назначат и УМНИ служители в Общината?????
Теодора
До Анонимен от 10:46 и на нашата улица не минаха да мият, а махнахме бричките място да има да лъснат улицата. Живея под Рум, така че и ние останахме излъгани от лъжеца професор!
Чакай да питам
За тазгодишния Великден ли щяха да се мият повсеместно и основно улиците или за 2026?! За един приятел Пинокио питам🤥
Анонимен
300хил.лв.тези общинари, вдигнаха данъци,такси сега харчат за каквато си глупост се сетят.А ние баламите плащаме.