Поставената под №1 Петя Неделчева се класира за четвъртфиналите на силния турнир по бадминтон в унгарската столица Будапеща с награден фонд $5000. На осминафиналите българката спечели за 29 минути с 2:0 (21:14, 21:10) срещу Моника Фишер (Швейцария). В същата фаза на турнира Димитрия Попстойкова пък загуби с 0:2 (18:21, 23:25) от поставената под №4 в схемата рускиня Анастасия Прокопенко за 34 минути игра. В друга осминафинална Диана Димова падна с 0:2 (15:21, 16:21) от поставената под №8 рускиня Олга Голованова. В мач на двойки при мъжете Константин Добрев и Юлиян Христов спечелиха с 2:0 (22:20, 21:11) срещу украинците Дмитро Завадски и Витали Конов и се класираха за четвъртфиналите. На двойки при жените поставените под №3 Атанаска Спасова и Мая Добрева победиха с 2:0 (21:14, 21:9) чехкините Елишка Майхнерова и Катерина Томалова. Спасова и Добрева ще участват на четвъртфиналите. Другата българска двойка Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова също си осигури участие на чътвъртфиналите. Неделчева и Попстойкова надиграха категорично с 2:0 (21:6, 21:4) Ида Кедеш и Агнеш Кодра (Унгария).