Черно море нанесе първо поражение на Сливен в тазгодишния шампионат, като го победи с 3:0. Финансираният и покровителстван от Йордан Лечков тим бе по-слабият на терена и класическият резултат се оказа най-малкото, с което той можа да си тръгне от стадион "Тича" във Варна. Веднага след първия съдийски сигнал домакините взеха инициативата. Те бяха по-активния отбор и още в 5-та минута откриха резултата. Попадението реализира Йордан Юруков с удар от десетина метра по диагонал. В 15-та минута Илиев можеше да удвои преднината на Черно море, но вратарят на Сливен парира ударът му от около 20 метра. Две минути по-късно Александър Александров - Сашо, вкара второ попадение за Черно море с глава след центриране на Александър Александров-Кривия. В 21-та минута съдията Христо Ристосков отсъди дузпа за домакините за игра с ръка в наказателното поле на Костадин Стоянов. Зад топката застана Александър Александров-Кривия, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите Здравко Чавдаров. За първото полувреме Сливен се отчете единствено с един опасен удар на Киков. Домакините бяха по-активния отбор и през втората част. Двата отбора обаче трудно стигаха до сериозно голово положение. В 69-та минута Фернандес от Черно море бе изведен сам срещу вратаря, но в последния момент топката му бе избита от защитник на "оранжевите". В 85-та минута отново Фернандес бе фаулиран в наказателното поле на Сливен и съдията отсъди втора дузпа за Черно море. Зад топката застана Фернандес, който реализира третия гол за домакините. ---- Среща от 11-тия кръг на А-футболна група: Черно море - Сливен 3:0 Голмайстори: Йордан Юруков 5, Александър Александров - Сашо 17, Фернандес 86-дузпа Стадион: "Тича" Зрители: 3500 Главен съдия: Христо Рискосков Жълти картони: Танко Дяков (Черно море), Костадин Стоянов (Сливен) Състави: Черно море: Илчев, Лазаров, Александър Александров, Манолов (61 Стоянов), Петков (78 Георгиев), Андреев (53 Фернандес), Юруков, Александър Александров-Кривия, Илиев, Периш, Дяков Сливен: Чавдаров, Костадин Стоянов, Ямуков, Киков (76 Бакалов), Ивелин Янев, Коста Янев (60 Велев), Петров, Кокалджиев (21 Зафиров), Въндев, Иван Стоянов, Мирослав Миндев