ЦСКА загуби първи точки у дома през новия сезон, завършвайки 1:1 с Черно Море в двубой от 12-и кръг на "А" група, игран на стадион "Българска Армия". И двата гола в срещата паднаха след почивката, като армейците поведоха в 66-ата минута с гол на своя капитан Тодор Янчев, който от 15 метра прониза мрежата на Карамфил Илчев след центриране на Здравко Лазаров от пряк свободен удар. За разочарование на малобройните в този мач привърженици на червените, гостите стигнаха до изравнително попадение по идентичен начин в 72-ата минута, когато Мирослав Манолов с глава засече подаване от фаул на Александър Александров-Кривия. ЦСКА остава начело в класирането с 27 точки, втори с 22 е Литекс, който спечели само точка срещу аутсайдера Беласица в Сандански (1:1). Закъсалият на дъното тим от Петрич поведе чрез Сертич в 65-ата минута, а ловчанлии изравниха в 80-ата с гол на Крум Бибишков от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на Бела. В другите днешни мачове от кръга Локомотив Пловдив допусна поражение у дома от съименника си от Мездра с 0:2, а Миньор Перник надви Ботев с 1:0 в Кюстендил. На трето място в таблицата с 21 точки е Левски, който утре може да скъси дистанцията от вечния враг, при успех във Варна срещу Спартак в последния мач от 12-и кръг. /БГНЕС