След като Гонсало Игуаин вкара четирите гола за успеха на Реал Мадрид над Малага с 4:3, Самуел Ето’о отвърна на предизвикателството и набута първите четири попадения за Барселона за домакинския разгром над Валядолид с 6:0. Камерунският нападател бе точен на четири пъти през първото полувреме – в 12-ата, 30-ата, 43-ата и 44-ата минути и с 13 гола излезе начело при голмайсторите в Примера дивисион. Ейдур Гудьонсен вкара петия за каталунците в 71-ата, след като Ето’о открадна топката след неразбирателство между вратаря и защитник и намери исландеца на чиста позиция. Четвърт час преди края, под мощните аплодисменти на публиката на Камп Ноу Самуел Ето’о, който с, бе заменен от Александър Хлеб, който пък подаде на празна врата на Тиери Анри за шестия гол в 83-ата минута. С 34 вкарани гола и 25 точки в десет мача Барса си върна лидерството в класирането, задминавайки шампиона Реал Мадрид с две точки. БГНЕС