Левски победи като гост отбора на Спартак Варна с минималното 1:0 на стадион „Спартак” в 12-я кръг на „А” група от родния шампионат. С този успех „сините” заемат втора позиция във временното класиране само на три точки от лидера ЦСКА. През първата част двата отбора играха равностойно, а първото по-сериознo положение бе за домакините. В 17-ата минута Велимир Иванович направи невероятен пропуск, след като остана сам срещу вратаря на „сините”, но не успя да го преодолее. В 30-ата минута Лъчезар Балтанов пък пропусна да открие резултата за гостите, след като стреля отлично от границата на наказателното поле, но Илия Николов показа завиден рефлекс и изби в корнер. Десет минути по-късно Тасевски центрира от ъглов удар Генев засече с глава, но топката срещна напречната греда. В 68-ата минута Жоазиньо овладя добре в наказателното поле на варненци, финтира бранител и с левия крак вкара коженото кълбо в мрежата на Николов за 1:0. Любопитното е, че в 75-ата минута очевидно недоволни от качеството на играта феновете замериха старши треньора на Левски Емил Велев с пакетче семки, той пък от своя страна вдигна пакетчето и опита от слънчогледовите семена и си ги прибра в джоба. В последната минута на срещата след хубав пас на Гонзо от дълбочина, Жоазиньо се откъсна би, но топката отиде в аут. /БГНЕС