Славия победи Черноморец с 2:0 на стадион Славия в Овча купел пред около 200 зрители. "Белите" превъзхождаха през цялата среща и заслужено се поздравиха с крайния успех. Най-активни бяха нападателят Дениран Ортега, който преди три седмици извади рамо и още не е възстановен и младока Галин Иванов. Още в 2-ата минута Попара изведе отлично Галин Иванов отляво, той подаде хитро към Дениран Ортега, който бе оставен непокрит и от няколко метра заби топката в десния ъгъл на Чворович. В 17-ата минута Галин Иванов излезе сам срещу вратаря на гостите, стреля силно от границата на наказателното поле, но ударът му срещна напречната греда. Втората част на двубоя започна с домакински натиск и в 59-ата минута Славия удвой резултата. Тодор Колев със невероятен пас с пета изведе Галин Иванов на страхотна стрелкова позиция и халфа на "белите" бе безпогрешен и за втори път прати коженото кълбо в мрежата на Чворович. В 78-ата гостите останаха с човек по-малко, тъй като Ванчо Траянов получи червен картон за грубо влизане отзад. А пет минути преди края на мача за втори жълт картон Диоп за грубо нарушение срещу Николай Кръстев и по този начин възстановява численото равенство. Първото полувреме на срещата изгледа наставника на Левски Емил Велев. На трибуните бяха забелязани и двама играчи на Локомотив (Сф) Ваня Дзаферович и Владимир Джилас. /БГНЕС