Елитните Сливен и Вихрен се класираха за осминафиналите на турнира за Купата на България "Форд Мото-Пфое". Сливен победи при гостуването си на Миньор Раднево с 2:0. Головете за победителите реализираха Зафиров в 72-та минута и Иван Стоянов в 86-та минута. Вихрен Сандански пък надви като гост Любимец с 2:1. Георгиев откри за санданчани в 34-та минута, а Аритзис увеличи на 2:0 в 46-та минута. Домакините имаха време само за почетно попадение, дело на Петков в 91-та минута. Утре са срещите ЦСКА – Локомотив Пловдив, Литекс – Ботев Пловдив, Балкан - Локомотив Мездра, Спартак Варна – Пирин Благоевград (от А група), Видима - Раковски – Чавдар Етрополе, Пирин Гоце Делчев – Беласица, Чавдар Бяла Слатина – Спартак Пловдив, Марица Пловдив – Спортист Своге, Монтана – Пирин Благоевград (от Б група) и Несебър – Черноморец Балчик. В четвъртък са двубоите Родопа – Черноморец Бургас и Ботев Криводол – Славия, а дербито Локомотив София – Левски бе отложено за 26 ноември. Все още не се знае кога ще се играе мача Миньор Перник – Черно море. Жребият за осминафиналите ще се тегли на 27 ноември. /БГНЕС