Отборът на Литекс се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България, след като победи Ботев Пловдив с 2:0. Резултатът на „Градския стадион” в Ловеч откри Крум Бибишков в 18-та минута, след като нападателя успя да оползотвори хубаво подаване на Ивелин Попов и оплете топката в мрежата на стража на гостите Локатели. Самият Попов пък оформи крайния резултат в 19-та минута, след като прехвърли стража на „канарчетата” със силен шут от центъра. В 89-та минута, Ботев останаха с човек по-малко, след като Василев получи втори жълт и респективно червен картон. Балкан Ботевград също се класира за следващата фаза на турнира, след като победи играещият отлично напоследък тим на Локомотив Мездра с 1:0. Единственото попадение за домакините вкара Иван Редовски в 65-та минута. Всички резултати от редовните 90 минути в днешните срещи от 1/16-финалите на турнира за Купата на България: ЦСКА – Локомотив Пловдив 1:1 (продължения), Чавдар Бяла Слатина – СПАРТАК ПЛОВДИВ 1:2, Спартак Варна – ПИРИН (A група) 1:2, ЛИТЕКС – Ботев 2:0, БАЛКАН - Локомотив Мездра 1:0, ВИДИМА – Чавдар Етрополе 1:0, ПИРИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ – Беласица 3:0, МАРИЦА – Спортист Своге 2:0, Монтана – Пирин 0:0 (продължения), Несебър – Черноморец Балчик 0:0 (продължения). /БГНЕС