Отборът на Ботев Криводол победи Славия с 2:1 и отстрани столичани на 1/16-финалите на турнира за Купата на България "Форд Мото-Пфое". Участникът в Западната "Б" група, който домакинства на "белите" на стадиона в Мездра, поведе в резултата в 48-та минута чрез Симеон Баев. Борислав Боянов реализира в 69-та минута за 2:0, а Славия успя да вкара само почетен гол в 77-та минута, дело на Зоран Златковски. Родопа и Черноморец Бургас не успяха да се победят в редното време и играят продължения. Така след днешните срещи от 1/16-финалите в турнира за Купата на България засега са ясни 13 тима, които продължават в следващата фаза на турнира. Това са отборите на Ботев Криводол, Вихрен, Сливен, ЦСКА, Литекс, Монтана, Несебър, Балкан, Пирин Гоце Делчев, Спартак Пловдив, Видима - Раковски, Пирин Благоевград (А група) и Марица. На 3 декември ще се играе двубоя Миньор Перник – Черно море, а мача Локомотив София - Левски беше отложен за 26 ноември. Жребият за осминафиналите в турнира за Купата на България ще бъде теглен на 27 ноември. /БГНЕС