Сърбия унижи България с 6:1 в контролна среща в Белград, в която „лъвчетата“ от представителния ни отбор изглеждаха повече от трагично и само липсата на шанс в състава на съседната ни страна попречи на противника да запише победа с двуцифрен резултат, предаде специалният пратеник на БГНЕС Ивайло Спасов. Проверката е на път да предизвика и поредния огромен скандал в националния ни тим, след като капитанът Димитър Бербатов напусна терена демонстративно в средата на първата част и има голяма вероятност да е изиграл последния си мач за България. Сърбите през целия двубой бяха тотални господари на терена срещу хаотично лутащите се по терена, без никакъв синхрон в играта си български футболисти. Така тимът на получилия наскоро картбланш да продължи да води националите Пламен Марков приключи годината с конфузна загуба, която неминуемо ще предизвика сериозно сътресение в родния футбол в навечерието на Конгреса на Българския футболен съюз. Двубоят започна с няколко минути закъснение заради почестите, които получи суперзвездата на сръбския футбол Саво Милошевич за своя 102-и мач с фланелката на страната и същевременно дебютен за него, след като не беше играл за тима след обявяването на Сърбия за самостоятелна държава. Двубоят започна с домакинско превъзходство и още в петата минута съперниците ни имаха възможност да поведат от дузпа, но Милошевич стреля несериозно и Георги Петков улови топката. Малко след това Йованович бе изпуснат от защитата ни и прокара топката под плонжа на вратаря ни в 9-ата минута за 1:0 за Сърбия. В 15-ата мин. Живко Миланов фаулира противников играч и Милошевич отново застана зад бялата точка и пак сбърка – Петков безмилостно към главния герой в мача хвана удара му, който отново беше изпълнен недобре от легендата. В 20-ата минута Благой Георгиев възстанови равенството с попадение от пряк свободен удар от удобна позиция от 22 метра, след което бившият играч на Цървена Звезда бе освиркан от феновете на Партизан. Отново Йованович даде преднина на домакините в 26-ата минута, а юбилярят Милошевич все пак успя да се разпише, в 28-ата минута, когато отблизо до вратата на Петков успя да засече центриране на Красич. 5 минути след това Милошевич вкара втория си гол в срещата, отново след центриране на Красич, малко след което напусна игрището под бурните овации на около 7 000 зрители. В средата на първото полувреме Бербатов реагира нормално само за играта в кварталните училища мачлета на нарушение срещу него, като просто напусна терена демонстративно, без да иска смяна. Няколко минути след това на негово място влезе Цветан Генков. Така първото полувреме приключи катастрофално за безличния български отбор – 1:4. През втората част сърбите намалиха оборотите, но пак бяха господари на терена и стигнаха до нови два гола, дело на Милияш (57`) и Лазович (67`). На почивката на мача, вбесен от коментара на Петър Василев, който напълно логично изказа личното си мнение, че на Бербо му липсва мотивация, неговият мениджър Емил Данчев се включи в студиото на БНТ и намекна, че Бербатов може и да преосмисли бъдещето си в националния отбор след такива изказвания на „псевдожурналисти“. Малко след това стана ясно, че Бербатов е получил контузия в бедрото, степента на която все още не е известна. /БГНЕС