В герой за“росонерите“се превърна нападателят Филипо Индзаги, отбелязал и двете попадения във вратата на Рейна. Двата тима не успяха да повторят красивия футбол отпреди две години, когато в Истанбул Ливърпул триумфира след 3:3 в редовното време и дузпи. Милан спечели своята седма титла в този турнир.Милан е новият европейски шампион.“Росонерите“спечелиха Шампионската лига и взеха реванш на Ливърпул, след като се наложиха с 2:1 на финала в най-комерсиалния футболен турнир.За разлика от финала през 2005-а година, на двубоя на Олимпийския стадион в Атина властваше предпазливостта от страна и на двата състава. Първото полувреме не предложи атрактивен футбол с много голови положения, а напротив двата отбора играеха прибрано и играта на терена бе равностойна.Все пак Милан успяха да открият резултата в края на първото полувреме. Първото попадение за футболистите на Карло Анчелоти отбеляза Филипо Индзаги в самия край на първата част. Андреа Пирло изпълни пряк свободен удар на 22 метра от вратата на Рейна, топката се отклони от рамото на Индзаги и спря в мрежата на Ливърпул.Второто полувреме започна отново в бавно темпо. Играта бе често прекъсвана чрез груби нарушения, а двата отбора действаха много предпазливо. Осем минути преди последния съдийски сигнал Пипо Индзаги сложи точка на спора.Кака подаде перфектен извеждащ пас на тарана, който преодоля Рейна и прати топката в мрежата на Ливърпул за втори път. Макар и за кратко Ливърпул си възвърна надеждите. В 89-та минута Кайт вкара единственото попадение за“мърсисайдци“- след центриране от корнер, Агер продължи топката с глава, тя стига до холандеца, който с глава я заби в мрежата на Дида от 4 метра.Така феновете на Ливърпул се надяваха да върнат спомените от 2005 година, когато Милан водеше с 3:0, но съставът на Рафа Бенитес изравни и взе трофея след дузпи. Това обаче не се повтори и“росонерите“триумфираха.Ето и съставите на двата отбораМилан: Дида; Одо, Неста, Малдини (кап), Янкуловски (79 – Каладзе); Гатузо, Амброзини, Пирло, Зеедорф; Кака, Индзаги (88 – Джилардино)Ливърпул: Рейна; Финън (88 – Арбелоа), Карагър, Агер, Рийзе; Пенант, Алонсо, Машерано (78 – Крауч), Зенден (59 – Кюъл), Джерард (кап); Кайт