На стадион Миньор пред около 2500 зрители Левски победи Миньор Перник като гост с 2:0 в мач от 14-я кръг на родното първенство, предаде репортер на БГНЕС. „Сините” бяха по-активният тим през първата част и създадоха няколко доста опасни атаки. В 17-та минута Тасевски изведе отлично Гаджев сам срещу вратаря, който стреля, но Ивайло Иванов изби в корнер. При всяко изпълнение на ъглови удари, футболистите на Левски бяха замервани със снежни топки от феновете на домакините, като една дори уцели Дарко Тасевски. В 30-та минута домакините създадоха първото си сериозно положение пред вратата на Петков. Валнир изпълни отлично пряк свободен удар, но Петков успя да избие топката, а след това защитникът на сините Веско Минев изчисти. В 44-та минута Левски откри резултата след попадение на Георги Иванов, който остана непокрит на границата на малкото наказателно поле и засече страхотно центриране на Жоазиньо с глава. Минута по-късно бе и най-опасното положение за перничани, когато след грешка в отбраната на „сините” Хазуров изскочи очи в очи с Петков, но ударът мина на сантиметри от десния страничен стоп. В 64-та минута Гонзо отбеляза второ попадение, след хитър извеждащ пас на Тасевски. След гола се оформи и крайният резултат в мача, с което „сините” излизат временно начело в класирането. /БГНЕС