На среща от 14-я кръг на родното първенство на стадион Българска Армия ЦСКА успя да се наложи над Литекс с 2:0, предаде репортер на БГНЕС. След центриране от пряк свободен удар в 21-та минута в полето на Литекс се получи разбъркване, но въпреки това бранителите от Ловеч се справиха. В 19-та минута футболистът на ЦСКА Здравко Лазаров напусна принудително терена и миг по-късно бе откаран с линейка. Малко по-късно се установи, че халфът на „червените” е получил усукване на коленните връзки и тази контузия ще го извади от мачовете до края на полусезона. В 24-та минута след отлична триходова комбинация, завършила с удар в гредата Владо Манчев овладя и с плътен шут отблизо откри резултата. В 34-минута Мартиньос от около 20 метра стреля, но ударът му мина над напречната греда. Второто попадение, с което се оформи и крайният резултат падна в 37-та минута и отново бе дело на Манчев. В 67-та минута Литекс останаха с човек по-малко, след като Том получи втори жълт картон. Другото любопитно събитие в двубоя бе срещата между изпълнителния директор на Литекс Величко Дихонов с шефа на фенклуба на ЦСКА Димитър Ангелов-Дучето на полувремето. През целия мач агитката на ЦСКА замерваше със снежни топки съдията на срещата. След двубоя ЦСКА отново върна лидерството си във временното класиране, което бе отнето от Левски за около един час. /БГНЕС