Отборът на Черно море победи като гост Славия с 2:0 на стадиона на "белите" в "Овча Купел" в последна среща от 14-и кръг на „А“ група от родното първенство. Първата по-сериозна опасност бе за „белите“ още в петата минута, когато Благой Георгиев центрира отлично от фаул в наказателното поле, където се получи разбъркване, Самокишев стреля отблизо, но защитата на гостите изчисти. В 13-ата минута Черно море откри резултата след късо изпълнение на ъглов удар, Михаил Лазаров би силно, вратарят на домакините Кирев отби, топката обаче попадна отново във футболиста на варненци, който при добавката не сгреши за 1:0. В 21-ата минута Миро Манолов финтира Самокишев пред наказателното поле на Славия и с плътен удар прати топката втори път в мрежата на Кирев. Малко след почивката юношата на ЦСКА бе близо до отбелязване на още едно попадение в двубоя, но вратарят Марио Кирев се намеси чудесно, като излезе напред и улови коженото кълбо. По този начин варненци се изкачиха на пета позиция с актив от 23 точки, а възпитаниците на Стевица Кузмановски са на десето място със 17 точки. Славия: Кирев, Б. Георгиев, Георгиевски, Диоп, Керчев, Дениран, Г. Иванов, Попара, Самокишев, Кавдански, Вл. Иванов Черно море: Илчев, Лазаров, Дяков, Александров, Периш, Илиев, Юруков, Алекс, Манолов, Георгиев, Андре. /БГНЕС