Българският шампион Лукойл – Академик загуби със 79:80 от руския Уникс Казан в първата си среща от груповата фаза на турнира „Юрокъп”, която се игра в столичната зала „Универсиада”, предаде репортер на БГНЕС. Наставникът на "студентите" Любомир Минчев започна мача от Група „Б” на втория по сила европейски клубен баскетболен турнир, който е приемник на УЛЕБ Къп, със следната стартова петица: Крюгер, Чанак, Банев, Стойков и Пикет. Другите два отбора в групата на „студентите” са латвийският шампион Баронс ЛМТ и друг руски гранд - Динамо Москва. Домакините започнаха трагично срещата и гостите от Казан поведоха набързо в резултата с 14:4. Уникс Казан водеше и след края на първата четвъртина, но вече с цели 15 точки – 27:12. Втората четвъртина започна много по-добре за „студентите”, а с отлична игра се отличиха Тодор Стойков и Ристе Стефанов, нанизал две поредни тройки и осем бързи точки. Двата тима се оттеглиха на полувремето при резултат 43:37 в полза на Уникс Казан. Българският шампион започна много добре второто полувреме и разликата стигна само една точка в полза на гостите - 51:52. Третата четвъртина обаче завърши отново с преднина за Уникс Казан – 56:54. Гостите поддържаха разлика от три точки в началото на последната четвъртина и българите губеха с 61:64 девет минути преди края на двубоя. В крайна сметка, след драма в самия край на срещата, българите водеха с две точки, но загубиха със 79:80 от Уникс Казан. Марко Попович реализира тройка в последната секунда на срещата и донесе победата за руснаците. Така в оставащите си срещи от групата, Лукойл Академик ще се опита да се добере до едно от първите две места, даващи право на участие на 1/16-финалите в турнира „Юрокъп”. / ГНЕС