Отборът на Левски се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като победи като гост Локомотив София с 2:1 след продължения и 1:1 в редовното време, предаде репортер на БГНЕС. Срещата на лошия и разкалян терен в столичния квартал „Надежда” започна равностойно, като двата тима се опознаваха и през първите минути играта се водеше предимно около центъра. В 6-та минута, Георги Иванов – Гонзо вкара гол, но бе вдигната засада на Жоазиньо, който центрира към нападателя на „сините”. В 7-та минута, Златински центрира от фаул в наказателното поле на „сините”, но неговия силен шут прехвърли вратата на капитана Петков и излезе в аут. В 14-та минута, Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар. Жоазиньо застана зад топката, центрира, но Дарко Савич предотврати опасността пред Бонджулич. В 26-та и 28-та минути последваха две положения в полза на гостите, но Жоазиньо и Тасевски не успяха да открият резултата. В 32-та минута се откри хубава възможност пред Георги Иванов, но Гонзо се засуети и не успя да подаде към свой съотборник, който да завърши успешно атаката. Две минути по-късно, Иванов падна в наказателното поле на „железничарите”, но рефера Спасов нито даде дузпа, нито вдигна жълт картон на тарана за симулация. Този евентуален жълт картон щеше да бъде втори и респективно червен за Гонзо, тъй като по-рано в мача нападателя бе оцветен в жълто заради спор със съдията. Локомотив София обаче успя да открие резултата в 36-та минута. След изпълнение на ъглов удар на близката греда, Богданович продължи към Пасков и той не сгреши с глава за 1:0. Македонският национал на Левски Дарко Тасевски пък изработи дузпа за своя отбор след един продължителен рейд в 39-та минута. Той нахлу в наказателното поле на домакините и бе спънат от стража Бонджулич, а рефера Спасов не се поколеба и наду свирката. Жоазиньо взе коженото кълбо и изравни на 1:1, въпреки че вратаря на Локомотив почти спаси 11-метровият наказателен удар. Така двата тима се оттеглиха на почивката при равенство 1:1. Втората част започна с натиск на „сините”, но Сърмов и Георги Иванов не бяха точни в 48-та и 50-та минути. В 58-та минута, Локомотив София направиха невероятен пропуск. При една атака, Богданич центрира отдясно, но Златински пропусна от непосредствена близост да изведе своя тим напред в резултата. В 64-та минута, Георги Петков се справи с атака на Димо Атанасов, след като юношата на „железничарите” надбяга Рабех. В крайна сметка, капитана на „сините” се справи със ситуацията. В 74-та минута, Николай Димитров стреля силно към вратата на Локомотив, но удара на юношата на „сините” бе прекалено слаб за да застраши домакините. До края на срещата, двата тима се опитаха да се победят, но завършиха 1:1 в редовното време и ще трябва да играят продължения. Локомотив София и Левски не успяха да си вкарат гол в първото продължение, но Николай Димитров класира "сините" напред в турнир след попадение в 111-та минута на срещата. Аделино Лопеш сгреши след центриране в наказателното поле на "железничарите" и Димитров реализира за 2:1, с което прати своя отбор на осминафинал в турнира за Купата на България "Форд Мото-Пфое". За следващия етап на турнира се класираха Левски, ЦСКА, Литекс, Ботев Криводол, Родопа, Балкан, Пирин, Видима, Спартак Пловдив, Марица, Пирин Гоце Делчев, Несебър, Монтана, Вихрен и Сливен, a Миньор Пeрник и Черно море ще играят на 3 декември. /БГНЕС