Благодарение на голове в заключителните минути на Роналдиньо и Филипо Индзаги Милан стигна до равенство 2:2 срещу Портсмут на "Фратън Парк", с което си осигури място в 1/16-финалите на Купата на УЕФА. Милан губеше с 2:0, докато Роналдиньо не прониза вратата на англичаните след отлично изпълнен пряк свободен удар в 84-ата минута. В 92-ата Индзаги, който на три пъти удари греди, изравни резултата. Отборът на Карло Анчелоти оглавява Група Е със 7 точки от три мача и си гарантира място в следващия етап на турнира. Бившият победител ЦСКА Москва, Манчестър Сити и Сен Етиен се присъединиха към Милан, преодолявайки предсрочно груповия етап на съревнованието. Шампионът от 2005 г. ЦСКА записа третата си победа от три мача, у дома срещу Лех Познан с 2:1. Манчестър Сити се наложи с 2:0 над Шалке 04 в Гелзекирхен и продължава със сигурност, след като в другия мач между Пари Сен Жермен и Сантандер бе фиксирано равенство 2:2. На път да си осигури място сред последните 32 отбора е и Тотнъм, който записа втора победа от три мача в група D. Бившият тим на Димитър Бербатов победи с 1:0 като гост НЕК Ниймеген. Към най-добрите три от всяка група от осемте ще се присъединят отборите, завършили на трето място в групите си в Шампионската лига. Финалът ще се състои на 20 май в Истанбул. /БГНЕС