Отборът на ЦСКА завърши наравно 2:2 като гост на Локомотив Мездра в първата среща от 15-ия кръг на "А" група и най-вероятно пропусна шанса да зимува на първата позиция в родния шампионат. При победа на Левски утре срещу Пирин Благоевград на стадион "Георги Аспарухов", "сините", които през почти целия полусезон бяха догонващи, ще завършат полусезона на върха. Локомотив (Мездра), които изиграха един силен полусезон с актив от 20 точки са в средата на таблицата - седмо място преди изиграването на останалите срещи от последния есенен кръг. ЦСКА бе по-добрия отбор на терена през първата част. В началото на мача бе отменено попадение на "червените". В 6-ата минута на срещата, Кирил Котев вкара с глава, но голът не бе зачетен. В 35-ата минута, Да Коща пропусна да открие резултата след като бе изпреварен в последния момент преди да стреля във вратата на Левашки от бранител, който изчисти в корнер. В 39-ата минута, Силва пропиля най-сериозния шанс на мездренчани да отбележат попадение. Каранейчев проби по левия фланг и пусна отличен пас към Силва, който обаче би в аут. Десетина минути след началото на втората част феновете на ЦСКА счупиха оградата в сектора за гости. Шампионът на България откри резултата на стадион в Мездра в 59-ата минута след груба грешка в защитата на домакините. След изпълнение на тъч, Манчев овладя топката и пусна хубав пас успоредно на голлинията към Йордан Тодоров, който със силен шут вкара първия гол в двубоя. Изравнителното попадение вкара Саша Симонович с бомбен шут от около 25 метра в 72-ата минута на мача. В 73-ата минута, Владимир Манчев бе фаулиран в наказателното поле от Зоран Цветкович. Футболистът на Локо (Мз) получи втори жълт картон, а в 75-ата минута Йордан Тодоров бе точен от бялата точка - 1:2. Няколко минути по-късно мездренчани имаха претенции за дузпа за блъскане на Илия Илиев от Виданов. Реферът Станислав Тодоров обаче остана безмълвен. Отново Саша Симонович бе точен за своя тим във втората минута на добавеното време и разби "червените" илюзии за зимуване в челото на "А" група, оформяйки крайното 2:2. /БГНЕС