Ботев и Локомотив не успяха и да се победят в пловдивското дерби и след драматичен развой направиха 2:2 на стадион „Христо Ботев” в среща от 15-ия кръг на родния шампионат пред около 14 000 зрители. Началото на срещата бе отложено с няколко минути за да се разсее димът, след като агитките на двата отбора хвърлиха няколко димки и бомбички. „Канарчета” имаха възможност да открият резултата още в 4-та минута, когато Тимонов стреля страхотно от фаул, но ударът му минава ниско и излезе на сантиметри в аут. В 16-та минута, Миндев центрира от корнер към Саидходжа, който засече токата с глава, но ударът му срещна напречната гредата. Кълбото попадна във Василев, който се опита да изиграе подобаващо ситуацията, но Ставрев се намеси навреме и спаси. В 24-ата минута, Димитър Илиев намери с чудесен пас Писаров в ъгъла на наказателното поле, той успя да стреля, но топката мина на сантиметри от десният страничен стълб на домакините. В 29-ата минута, Йордан Минев центрира отдясно, а връхлитящият в наказателното поле Красимир Кръстев засече топката с глава и разстреля Ставрев за 1:0. „Смърфовете” изравниха с попадение на Том, който с плътен шут от пряк свободен удар, прати топката под сглобката на вратата на Тошев. Само четири минути след почивката, капитанът на „черно-белите” Димитър Илиев бе изведен очи в очи със стража на домакините Тошев и отбеляза второто попадение за своя отбор. „Жълто-черните” имаха претенциите за засада при гола, но реферът Антон Генов остана безмълвен. В 70-та минута, Кабу стреля силно, но топката отиде право в напречната греда. Минута по-късно, Данчо Минев бе спънат в наказателното поле на гостите и Генов отсъди дузпа. Зад топката застана нападателя на Ботев Саидходжа и израни на 2:2. Пет минути преди края на срещата, след центриране от фаул се получи разбъркване в наказателното поле на гостите, а Тимонов засече топката с глава, но ударът му срещна напречната гредата. В 89-ата минута, Том получи втори жълт картон, тъй като бе последен в отбрана и спря непозволено атака на Ботев. Така поредната битка за Пловдив завърши наравно - 2:2. /БГНЕС