Отборът на Байерн Мюнхен победи сензацията в Бундеслигата през този сезон, Хофенхайм с 2:1 в първа среща от 16-ия кръг, играна на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен. През първото полувреме домакините се представиха изключително слабо, като не стигнаха до нито едно опасно голово положение, но за сметка на това действията им изобилстваха от ужасяващи грешки, които позволиха на Хофенхайм да покаже възможностите си. През втората част ситуацията на терена коренно се промени, като основна заслуга за това има попадението на Ведад Ибишевич, който се разписа само четири минути след подновяването на играта. Тобиас Вайс асистира на босненца, който изненадващо изведе гостите напред в резултата. Естествено възпитанците на Юрген Клинсман веднага се активизираха и се втурнаха да изравняват. Още в 60-ата минута Филип Лам възстанови равенството на "Алианц Арена" с изстрел от сериозна дистанция. В даденото от съдията продължение на двубоя пък италианският стрелец Лука Тони донесе крайния успех за Байерн. Така с огромна доза късмет миналогодишният шампион се изравни с Хофенхайм на върха във временното класиране в Първа Бундеслига. И двата тима имат по 34 спечелени точки, но новакът остава лидер заради по-добрата си голова разлика.